Rynek we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu jest jednym z najokazalszych i najpiękniejszych rynków w Polsce. Pełni przede wszystkim funkcję kulturalną i turystyczną. Rozległy plac o powierzchni prawie 4 ha jest chętnie odwiedzany przez turystów, głównie ze względu na liczne zabytki znajdujące się na jego terenie oraz oryginalny wygląd i kolor zdobień otaczających rynek kamienic. Łatwo się domyślić, że centrum miasta stanowi gotycki Ratusz, w którym obecnie działa Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Będąc we Wrocławiu nie sposób nie zajrzeć do najstarszej restauracji wrocławskiej mieszczącej się w piwnicach Starego Ratusza, a mianowicie Piwnicy Świdnickiej, która funkcjonuje już od przeszło 740 lat.
Panorama Racławicka
Jedno z najważniejszych miejsc, jakie trzeba odwiedzić będąc we Wrocławiu. Panorama Racławicka to symbol Wrocławia. Muzeum powstało w 1894 r. w 100 rocznicę bitwy pod Racławicami. W tym miejscu można podziwiać tzw. cykloramiczny obraz zwycięskiej bitwy, jaka miała miejsce podczas insurekcji kościuszkowskiej w 1794 r. Olejny obraz powstał pod kierunkiem dwóch znanych polskich malarzy, a mianowicie Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka. Obraz posiada wymiary 15 m na 114 m, co daje złudzenie uczestnictwa w bitwie.
Muzeum Narodowe
Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaczęło działać z początkiem 1947 r. Mieści się w dawnym budynku Zarządu Prowincji Śląskiej. Muzeum propaguje przede wszystkim sztukę nowoczesną. Obecnie obiekt posiada cztery stałe wystawy przedstawiające sztukę śląską z przełomu XII-XIX w., sztukę europejską (XV-XX w.) oraz sztukę polską (XVII-XIX w.). Prezentowane ekspozycje to przede wszystkim obrazy znanych zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, a także rzeźby oraz inne wyroby rzemiosła, do których zaliczyć można ceramikę i szkło.
Wrocławskie Krasnale
Wrocławskie Krasnale wzbudzają ogromną sympatię zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych. Są to niewielkie figurki Krasnali, które umieszczone zostały w różnych zakątkach, uliczkach Wrocławia. Obecnie jest ich ponad 280. Dla turystów to niezwykła frajda odkryć wszystkie kryjówki Kasnali, a przy tym zwiedzić i poznać Wrocław. Wszystkie Krasnale mają swoje przydomki, a także swojego opiekuna – Papę Krasnala.