Łazienki Królewskie
To nazwa przepięknych ogrodów rozpościerających się na terenie parku położonego w centrum Warszawy, a mianowicie w Łazienkach Królewskich. Dlaczego królewskie? Nazwa obiektu nawiązuje do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, który właśnie w tym miejscu spędzał czas wolny i zapraszał na słynne „obiady czwartkowe”. Łazienki to miejsce idealne na spacer, i rodzinny wypoczynek. Na terenie Łazienek można podziwiać takie obiekty, jak: Pałac Na Wyspie, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki, Biały Domek.
Wilanów
Wilanów to dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Barokowy pałac mieści w sobie wiele cennych dzieł sztuki sławnych europejskich artystów. Rezydencja swoją nazwę zawdzięcza królowi, który na początku nazwał ją Villa Nova. Nazwa ta została bardzo szybko spolszczona, stąd Wilanów. Pałac zachwyca swoim bogactwem, ale jeszcze większy zachwyt wzbudza przepiękny barokowy, dwupoziomowy ogród z niezwykle wypielęgnowanym trawnikiem, przepięknymi kwiatowymi kompozycjami i licznymi fontannami. W Wilanowie często organizuje się różnego rodzaju koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne.
Centrum Nauki Kopernik
To jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów w Warszawie. Placówka przyciąga tłumy ze względu na bogato wyposażone sale multimedialne z interaktywnymi eksponatami. Centrum Nauki Kopernik umożliwia podejmowanie działań związanych z popularyzowaniem nauki. Dużą popularnością cieszy się laboratorium, w którym istnieje możliwość samodzielnego przeprowadzenie eksperymentów. W budynku znajduje się także planetarium oraz liczne wystawy naukowe. Latem często organizowane są pokazy filmów w plenerowym kinie mieszczącym się na terenie budynku.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Otwarcie muzeum nastąpiło w 60. rocznicę wybuchu powstania, tj. w 2004 r. Budynek mieści się przy ulicy Grzybowej i obecnie znajduje się w nim ponad 30 tys. eksponatów. Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala przeżyć żywą lekcję historii, dlatego jest bardzo często odwiedzane przez dzieci i młodzież. Na terenie muzeum znajduje się m.in. Mur Pamięci, Bunkier oraz Park Wolności.
Pałac Kultury i Nauki
Jeden z najważniejszych symboli Warszawy. Pałac powstał w latach 50. XX w. na polecenie Józefa Stalina. Budynek liczy ponad 230 m wysokości, dlatego można go zobaczyć z każdego miejsca. W związku z nazwa obiektu, w pałacu organizowane są różnego rodzaju koncerty, wystawy, konferencje itp. Na szczyt budynku można wjechać windą (30 pięter). Z tego miejsca rozpościera się przepiękna, zapierająca dech w piersiach, panorama Warszawy.