
Muzeum Borów Tucholskich
Powstało w 1980 r. Dawniej znajdował się tam spichlerz. W budynku można podziwiać zbiory etnograficzne, historyczne oraz przyrodnicze. Wystawy nawiązują do historii Tucholi oraz do kultury i obyczajów Borowiaków. Znajduje się tam także wystawa przyrodnicza prezentująca faunę i florę Borów Tucholskich. Obiekt jest oddziałem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Muzeum Borów Tucholskich czynne jest cały rok.

Rynek w Tucholi
W 2011 r. starówka w Tucholi przeszła gruntowny remont. Główny plac oraz uliczki zostały wyłożone kostką brukową. Rynek wzbogacił się o nowe ławki, lampy oraz nową fontannę z trzema łabędziami. Tryskająca z fontanny woda jest ciekawą atrakcją latem, uwielbiana przez dzieci, które mogą biegać wokół niej i głaskać łabędzie próbujące zamoczyć w niej swoje dzioby. Rynek w Tucholi jest odwiedzany przez turystów, ponieważ niedaleko znajdują się także średniowieczne mury obronne miasta oraz kilka innych historycznych obiektów.

Kościół parafialny Bożego Ciała
Rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy jednej z głównych ulic Tucholi - ulicy Świeckiej. Budowa kościoła została zainicjowana przez księdza Konstantego Franciszka Kreffta. Prace rozpoczęto w 1935 r. a zakończono w 1939 r. świątynia posiada wysoką na 40 m wieżę, na szczycie której znajduje się krzyż mający 5 m. Kościół Bożego Ciała został poświęcony po II wojnie światowej, dokładnie 6 października 1946 r. Wewnątrz kościoła, na głównej ścianie przy ołtarzu, znajduje się monumentalna rzeźba przedstawiająca Krzyż z Chrystusem Ukrzyżowanym.