Pałac Lubomirskich
Będąc w Przeworsku, warto odwiedzić miejsce, które dawniej zamieszkiwał ród książęcy Lubomirskich. Mowa o przepięknym zespole pałacowym, w którym najbardziej okazałym obiektem jest klasycystyczny pałac. Został on wzniesiony w 1823 r. W skład całego zespołu pałacowego wchodzą także takie obiekty, jak: oranżeria, oficyny dworskie, dawne wartownie dla straży, powozownie oraz budynki mieszkalne. Miejsce to można odwiedzać przez cały rok.
Pastewnik - Żywy skansen
Pastewnik to nazwa jedynego w Polsce żywego skansenu, na terenie którego znajduje się zespół zabytkowych obiektów architektury drewnianej z terenu Ziemi Przeworskiej. W skład zbiorów wchodzą następujące budynki: Dwór z Krzeczowic, Dom Gacki, Dom i kuźnię rodziny Sowińskich, Dom rodziny Krzanów, Dom Maślarza, Dom rodziny Urbanów, Dom Leona Trybalskiego, Chałupa rodziny Kotlińskich, Chałupa rodziny Surówków.
Pomnik Milenijny - dawny Pomnik Walki i Męczeństwa
Pomnik mieści się na Placu Jana Pawła II. Wcześniej posiadał inną nazwę, a mianowicie: Pomnikiem Walki i Męczeństwa, miał także nieco inny wygląd (trzy kolumny połączone pieczęciami, z godłem państwa i urny). Po raz pierwszy rzeźba została odsłonięta w 1969 r. W roku 2000 postanowiono zmienić formę obiektu i na jednej z kolumn umieszczono postać ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Autorem pomnika był Edward Kieferling – znany artysta z Jarosławia.